Wrz 12

Drugie życie rzeczy- warsztaty z robienia dywaników


Jak upleść nową tkaninę z dzianinowych, niepotrzebnych ubrań? Weź udział w warsztatach i dowiedz się, jak nadać drugie życie starej tkaninie. Zapraszamy na wyjątkowo kolorowe warsztaty już 21 września w Domu Skandynawskim!

Na warsztatach uczestnicy będą mieli okazję przekonać się, jak kreatywnie można wykorzystać dawno nienoszony i wydawałoby się, już niepotrzebny, bawełniany T-shirt. Stworzenie dywanika jest jedną z nietypowych i zdecydowanie wartych wypróbowania możliwości. I daje zaskakujące efekty! Na początku warsztatów uczestników czeka nauka odpowiedniego cięcia bawełnianej odzieży i przygotowanie pasków na tzw. makarony. Potem już można przebierać w wielobarwnych sznurkach, dobierać pasujące nam kolory i wzory: supełki, warkocze, węzły…  

A z tej zabawy powstaną ciepłe dywaniki, z których na pewno ucieszą się domownicy lub domowi czworonożni milusińscy.

Termin warsztatów: 21 września, w godz. 16.00 – 19.00. Może w nich wziąć udział każdy mieszkaniec Szczecina, jednak liczba miejsc jest ograniczona – jeżeli jesteś zainteresowany udziałem, napisz do nas na adres: kontakt@domskandynawski.eu

Warsztaty poprowadzi Aleksandra Gisges-Dalecka, plastyk, kostiumograf, projektant artystycznej odzieży, reżyser sztuk teatralnych, animator kultury, organizator eventów, koncertów, konferencji, pokazów mody, scenograf i scenarzysta. Zajmuje się malarstwem na jedwabiu, eksperymentalnymi technikami barwienia tkanin, rzeźbą miękką, projektuje unikatową odzież, biżuterię. Pracuje z tkaniną artystyczną i wytwarza wyroby z dzianiny. Podczas wielu podróży po świecie szkoliła się pod okiem mistrzów barwienia  i malowania tkaniny artystycznej (Indonezja,Włochy,Malezja)

Aleksandra ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu na kierunku „tkanina artystyczna”. Dyplom uzyskała pod kierunkiem Pani prof. zw. dr hab. Ewy Marii Poradowskiej – Werszler. Ukończyła również Politechnikę Szczecińską o kierunku inżynieria materiałowa. Absolwentka Szkół Artystycznych Top-Art , na których ukończyła kierunki: animator kultury i wyroby unikatowe. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Członek Polskiej Sekcji Tkaniny. Kurator i pomysłodawca Festiwalu Tkaniny w Szczecinie.